Tango Argentino

Tango Argentino

 

Zapraszamy na dwa różne kursy tanga - Tango Argentino oraz Tango Elektroniko:
  • Jeśli preferujesz styl bardziej tradycyjny to właśnie klasyczne argentyńskie tango to coś dla Ciebie. Delikatne i zmysłowe, a zarazem stanowcze, a wręcz przekorne. Odpowiednie dla wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek, bo w świecie tanga nie ma on zupełnie znaczenia. Na zajęciach tych poznasz tajniki zarówno tanga salon, które jest bardziej dystyngowane, jak również milongi, czyli nieco szybszej i zwinniejszej wersji tanga.
  • Jeśli jednak wolisz coś bardziej nowatorskiego i nieszablonowego oraz masz ochotę poeksperymentować z muzyką i swoim ciałem, to wypróbuj nowy styl - Tango Elektroniko - jedyne w swoim rodzaju połączenie muzyki elektronicznej i tanga. Tego jeszcze nie było!! Daj się ponieść wolności i wejdź w jeszcze większą zażyłość ze swoim partnerem. Tango Elektroniko da Ci możliwość uwolnienia swojego ciała i energii w zupełnie nieskrępowany sposób dając wyraz temu, co ukrywasz w głębi Twojej duszy.

 

Tango dostało „Drugie Nowe Życie” w Polsce!!!

Przechodzi przeobrażenie i pokazuje nową nowoczesną formę tańca w parze. Tango, z natury taniec szarpany, uważany wręcz za kłótnię małżonków, w tej chwili wprowadza nowa odmianę. Tango Elektroniczne tak się nazywa styl muzyczny stworzony przez fuzję pomiędzy tango i muzyką elektroniczną. Nazywane również Neotango - Określenie NEO już wskazuje że jest to odbicie od rzeczywistości, coś nieziemskiego coś innego, ciekawego. Wśród prekursorów tego gatunku można znaleźć na Malevo twórcę tanga elektronicznego, który opublikował swoją pierwszą formę tego stylu w 1991 i pełnego albumu w 1998 roku w Buenos Aires, a następny Gotan Projekt powstał w 2000 roku, a później Bajofondo Tango Club.

Zgłosili się do nas Kobieta i Mężczyzna pasjonaci tańca, tancerze z wieloletnim doświadczeniem. Ewa piękna polka i on przystojny argentyńczyk Hector. Po długiej podróży tanecznej po świecie, z bagażem doświadczeń i wielkimi umiejętnościami Tango w wielu odmianach, postanowili wejść na rynek Polski i wybrali Nas. To właśnie w Let’s Dance w Gliwicach rozpoczną szkolenia par.

Wszystkich chętnych i ciekawych Tango Elektroniko zapraszamy na Dni Otwarte 3 września 2017 godzina 19:00, Chętnych zaś na Tango Argentino zapraszamy na Dni otwarte 3 września na godzinę 20:00 Studio Tańca Let’s Dance Gliwice ul Kozielska 6. Zajęcia w Dniach otwartych są bezpłatne trwają 30 min. Kurs tańca startuje od 8 września w każdy piątek godzina 19:30 -Tango Argentino, 20:30-Tango Elektroniko.

Koszt miesięcznego karnetu od pary 180 zł Certyfikowane kursy Tango Argentino oraz Elektroniko I,II,III Stopnia, rozpoczniemy w momencie nazbierania odpowiedniej ilości par.

 
Instruktorzy:
 
Ewa i Hector - to właśnie my - Wasi nowi instruktorzy. Para pasjonatów z dwóch różnych krańców ziemi, wspólnie przemierzająca świat w rytmie tanga. Połączyło nas zamiłowanie do podróży i do tańca, a w szczególności tanga, którym chcemy zarażać ludzi wokół nas. Teraz przyszła kolej na Was Gliwiczanie!!
Po wielomiesięcznym tourze po Ameryce Południowej docieramy do Polski, gdzie czeka nas najważniejsze wyzwanie - złamać wszelkie stereotypy Polaków i pokazać, że tango nie jest wcale sztywne, a wręcz przeciwnie - kocie i pełne wyczucia.
 
  • Ewa Krzyska - rodowita Gliwiczanka, lingwistka, od małego pochłonięta tańcem towarzyskim, grą na pianinie oraz poznawaniem nowych kultur i języków. Tangiem zafascynowała się w samej Argentynie, szkoląc się u takich profesjonalistów jak Soledad Gimenez - inicjatorka i organizatorka największego festiwalu tanga Salta Tango Fest w północnej Argentynie oraz przy boku samego Hectora.
  • Hector Quiroz - Argentyńczyk z północnej prowincji Salta, historyk, archeolog oraz profesor tanga. Pokochał tango już w wieku 13 lat i bezgranicznie mu się poświęcił. Do jego największych sukcesów należą między innymi: złoty medal jako reprezentant Argentyny w kategorii tango salon na festiwalu tanga w Calamie w Chile oraz pierwsze miejsce jako reprezentant północnej Argentyny na festiwalu Baradero w Buenos Aires. Od 2013 roku prowadzi w Salta praktykę tanga Araca la Cana znaną w północnej Argentynie.   

 

Skontaktuj się z nami:
LET'S DANCE
ul. Kozielska 6
44-100 Gliwice

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek w godz. 15:00 - 21:00
sobota w godz. 10:00 - 13:00
niedziela wg grafiku

Recepcja
tel. kom. 573 063 903
e-mail: recepcja@lets-dance.pl